REJSY KABINOWE – WŁOCHY / NEAPOL / CAPRI

Neapol – Zobacz to co najlepsze we Włoszech z brzegu podczas naszego starannie przygotowanego rejsu u wybrzeży Amalfi i Wyspach Phelgraean. Zobacz kolorowe nabrzeże Procida, zatokę Sant’Angelo na Ischii, wioskę Capri i wyspy Li Galli. Odkryj imponujące piękno Positano, Sorrento i Ravello. Ciesz się tym słynnym wybrzeżem razem z nami!

Jeśli chcesz, żeby w trakcie Twoich wakacji temperatura była jak najwyższa, zdecyduj się na urlop w takich miesiącach jak sierpień, lipiec, czerwiec. Wtedy jest najcieplej. W miesiącach maj, czerwiec oraz wrzesień pogoda jest na ogół słoneczna i ciepła, ale nie upalna.

DREAM CAPRI 8/7

8 dni/ 7 nocy

Cena: od 2120 EUR
Zależy od terminu.
Bez Bożego Narodzenia i Sylwestra.
Katamarany: Dream 60

 • Zakwaterowanie w klimatyzowanej kabinie dwuosobowej z prywatną łazienką
       (Klimatyzacja w godzinach od 8.00 do 22.00)
 • Pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Napoje podczas posiłków (wino stołowe i woda), lokalne aperitify (poncz, rum, sok owocowy)
 • Obsługa załogi: 2 osoby (kapitan, steward / kucharz)
 • 2 komplety pościeli, ręczników i ręczników plażowych na osobę / tydzień
 • Materiały eksploatacyjne do jachtu (olej napędowy, paliwo i woda)
 • Ubezpieczenie jachtu i pasażerów
 • Sporty wodne na pokładzie: sprzęt do nurkowania, kajak morski,
 • Bilety lotnicze
 • Transfery lotnisko – baza – lotnisko (opcjonalnie)
  Transfery można zamówić za dodatkową opłatą
 • Kasa jachtowa / Cash box (obowiązkowa)
 • Wycieczki (opcjonalne). Realizacja przy min. 5 zainteresowanych osobach

Dzień 1:
Po odprawie w Pozzuoli, popłyniemy do zatoki Corricella w Procida. Zatoka słynie z wioski z ciasno upakowanymi domami zbudowanymi jeden na drugim w niezliczonej liczbie różnych kolorów. Wioska oferuje zapierający dech w piersiach widok, zwłaszcza gdy słońce świeci na kolorowe domy. Ne ma tam samochodów. Można coś przekąsić lub pójść na spacer do głównej wioski, korzystając tylko ze schodów i wężowych przejść do Terra Murata lub Casale Vascello. Kolacja na pokładzie i nocleg na kotwicy w zatoce.

Dzień 2:
Po kąpieli w morzu i typowym tradycyjnym śniadaniu (lingue al limone) wyruszamy na Ischię, największą wyspę w zatoce Neapolitańskiej i popularne miejsce na wybrzeżu. Przejdziemy blisko Vivary, która jest połączona mostem z Procidą. Na tej wyspie znajduje się rezerwat przyrody z rzadkimi roślinami, królikami i ptakami. Dopłyniemy do zatoki Sant’Angelo i plaży Maronti. Zatoka jest niesamowita, ale nie sposób przegapić małej, modnej wioski lub plaży Le Fumarole, do której można łatwo dotrzeć małą ścieżką z serca wioski. Około 16:00 przemieścimy się w  pobliże Ischia Ponte (4 mile morskie od Sant’Angelo). Ischia Ponte słynie ze średniowiecznego zamku z widokiem na zatokę poniżej (Castello Aragonese). Kolacja na łodzi pod zamkiem i spacer wśród sklepów na Ischia Ponte będą niezapomnianym przeżyciem.

Dzień 3:
Rano wypływamy z Ischii na Capri. Odwiedzimy Błękitną Grotę z niesamowitym kolorem wody, gdy światło słoneczne pada na jaskinię. Wybierzemy się na wycieczkę po wyspie, mijając słynne Faro i będziemy cieszyć się atmosferą w Marina Piccola. Nie zapomnimy Capri! Wylądujemy na najsłynniejszym molo na świecie, aby odwiedzić wioskę Capri i jej wąskie uliczki pełne sklepów, La Piazzetta, Via Tragara, Via Camerelle itp. Każdego dnia na to molo lądują znane osoby z całego świata i mega jachty.

Dzień 4:
Przechodząc przez skały Faraglioni skierujemy się w stronę wybrzeża Amalfi, gdzie wysokie góry o szczególnej kolorystyce górują nad zatokami Nerano, Positano i Amalfi. Popłyniemy na Wyspy Li Galli. To trzy skaliste wyspy (Gallo Lungo, Castelluccio i Rotonda) położone kilka kilometrów od plaży Positano i odbijające się w czystym morzu z widokiem na perłę wybrzeża Amalfi. Według legendy na wyspach mieszkały syreny, które uwodziły żeglarzy swoim melodyjnym głosem, przez co tracili kontrolę nad statkami i rozbijali się o skały. Ostatnimi mieszkańcami tych wysp byli choregraf Leonide Massine (który zbudował wspaniałą willę na ruinach starożytnej willi rzymskiej udekorowanej przez architekta Le Corbusiera) i tancerz baletowy Rudolph Nureyev. Po krótkim rejsie do Positano, 4,5 mil morskich, zatrzymamy się, aby zobaczyć niekwestionowane piękno krajobrazu, który przyczynił się do rozsławienia Positano i wybrzeża Amalfi na całym świecie. W Positano nie zapomnij kupić lnianych sukienek, skórzanych sandałów, kolorowej ceramiki i likieru Limoncello.

Dzień 5:
Po śniadaniu udamy się do Amalfi (6 mil morskich od Positano), mijając w pobliżu Praiano i Cona dei Marini. Zrobimy krótki postój odwiedzając niesamowity Furore Fijord, głęboką zatokę u wylotu stromej doliny wpadającej do morza, na której znajduje się niewielka plaża z malutką i malowniczą wioską rybacką. Tu wśród uroczych „monazzeni” rozpoczął się burzliwy związek Roberto Rosselliniego z aktorką Anną Magnani, znaną również jako „Nannarella” podczas kręcenia „L’Amore”. Domy są zamieszkane i zostały przekształcone w ciekawe Ekomuzeum. Nad fiordem stoi most zawieszony na wysokości 30 metrów, wzdłuż którego biegnie główna droga nadbrzeżna. Tutaj w pierwszą niedzielę lipca odbywają się mistrzostwa w nurkowaniu. Tuż po Capo Conca będziemy w Amalfi, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i jedną z czterech włoskich republik. Jest pełna historii, pełna niesamowitych i starożytnych budowli i muzeów. Katedra św. Andrzeja na Piazza Duomo, Bazylika del Crocifisso, starożytny arsenał Republiki Morskiej i muzeum papieru to tylko niektóre z cudów Amalfi.

Dzień 6:
Rano proponujemy wycieczkę autobusem z Amalfi do Ravello. Położony na skalistym zboczu, na wysokości 365 metrów, Ravello znajduje się w samym środku wybrzeża Amalfi i wychodzi na całą Zatokę Salerno. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc na Boskim wybrzeżu. To idealnie połączenie sztuki i muzyki, które zasługuje na uznanie kulturowe UNESCO i uznanie jako miasto muzyki. Villa Ruffolo, Villa Cimbrone, Villa Rondinaia i słynna Audytorium Oscara Niemeyera oczarują Cię. Wczesnym popołudniem katamaran popłynie do Sorrento, opuszczając wybrzeże Amalfi i wpłunie na wybrzeże Sorrento. Z Amalfi do Sorrento jest 18 mil morskich, gdzie można podziwiać fantastyczny krajobraz i popływać w przepięknych zatokach (zatoka Nerano lub Marina di Puolo). Nocleg w zatoce Sorrento i nocna wizyta w wiosce.

Dzień 7:
Na przystani można popływać w zatoce Sorrento lub przespacerować się po mieście. Wczesnym popołudniem wracamy do Pozzuoli, mijając wybrzeże Neapolu i podziwiając miasto Neapol nad morzem z jego Castel dell’Ovo, wzgórzem Posillipo i wyspą Nisida. Nocleg w Marinie Pozzuoli.

Dzień 8: Olbia
Wyokrętowanie o godzinie 09:00

Uwaga: Trasa może ulec zmianie w zależności od warunków meteorologicznych i technicznych. Czas żeglugi może się różnić w zależności od warunków morskich i pogodowych.
Armator zastrzega sobie prawo do przydzielenia innego rodzaju katamaranu oferującego takie same warunki komfortu i obsługi.

Katamaran DREAM 60
6 kabin z łazienkami
2 osoby załogi
(kapitan, hostessa/cook)
Więcej o Dream 60

Copyright © 2022 Blue Sails